Telefon satelitarny Thuraya XT-Pro Dual

Trzy technologie w jednym urządzeniu

Telefon satelitarny Thuraya XT-Pro Dual to przełom w technologii łączności satelitarnej. Telefon ten łączy w sobie technologie: telekomunikacji satelitarnej, GSM oraz GPS. Jednocześnie zaliczany jest do najmniejszych urządzeń tego rodzaju. W połączeniu z niedużą wagą – zaledwie 222 g, stanowi doskonały mariaż jakości i wydajności.

Niewielkie rozmiary – szeroka funkcjonalność

Telefony satelitarne Thuraya XT-Pro Dual oferują możliwość utrzymywania łączności w miejscach, gdzie tradycyjne sieci GSM nie funkcjonują. Telefon oprócz połączeń głosowych zapewnia szereg innych i przydatnych funkcji. Najważniejsze to transmisja danych (GmPRS) o prędkości do 60 kbit/s (downlink)/ 15 kbit/s (uplink), kontrola lokalizacji dzięki wbudowanemu odbiornikowi GPS, oraz wysyłanie i odbieranie wiadomości SMS.

Jedna z najnowocześniejszych sieci satelitarnych

Usługi satelitarne sieci Thuraya obejmują swoim zasięgiem niemal jedną trzecią powierzchni ziemi – zarówno obszary miejskie, niezurbanizowane, jak i morskie. „Dwu-systemowość” telefonu oznacza, iż użytkownik może go używać nie tylko w obszarach objętych zasięgiem satelitów Thuraya, ale także poza nimi, wykorzystując kompatybilne sieci GSM. Dzięki takiemu rozwiązaniu znacznie wzrosła jakość i wydajność połączeń na kontynentach Azji, Afryki, Australii i Europy. Wbudowany odbiornik GPS wydatnie zwiększa możliwość orientacji geograficznej w trudnych terenach i bezpieczeństwo.