Telefon przenośny Iridium 9555

Niewielkie gabaryty

Telefon satelitarny Iridium 9555 to model z rodziny telefonów satelitarnych Iridium, który został stworzony z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Model 9555 nie robi zdjęć, nie nagrywa filmów video i nie odtwarza muzyki, ale funkcjonuje w dowolnej lokalizacji. Telefon został tak zaprojektowany, by sprostać najbardziej wymagającym użytkownikom w najbardziej ekstremalnych warunkach. W porównaniu do wcześniejszego rozwiązania – Iridium 9505A, telefony satelitarne Iridium 9555 są mniejsze, lżejsze i bardziej odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia. Dodatkową zaletą tego modelu jest możliwość wysuwania i chowania anteny.

Wzmocniona obudowa i globalny zasięg

Obudowa odporna na wilgoć (klasa tzw. „kroploszczelności”), wstrząsy, zapylenie i piasek, to gwarancja niezawodności w każdych warunkach. Dodatkowo – telefon satelitarny Iridium 9555, jak każdy inny produkt działający w tym systemie, oferuje globalny zasięg i mobilność.

Bogata funkcjonalność

Poza standardowymi połączeniami głosowymi, telefony satelitarne Iridium 9555 umożliwiają również wysyłanie i odbieranie wiadomości SMS, wiadomości e-mail, a także transmisję danych (prędkość 2,4 kbit/s). Ponadto posiadają wiele przydatnych udogodnień, takich jak: intuicyjny interfejs użytkownika, rozszerzoną obsługę wiadomości SMS oraz e-mail, zintegrowany speakerphone, funkcję hands-free, zewnętrzną chowaną antenę, port Mini-USB do komunikacji z komputerem, podświetlaną kroploszczelną klawiaturę, szybkie połączenie z pocztą głosową Iridium, 8 poziomów dzwonków i alertów.