Terminal morski Iridium Pilot

Transmisja danych i połączenia głosowe

Iridium Pilot to pierwszy na świecie prawdziwie globalny system umożliwiający korzystanie z usług głosowych i szybkiej transmisji danych. Iridium Pilot jest bardzo prosty w instalacji i przyjazny w obsłudze. System umożliwia dostęp do trzech linii telefonicznych oraz do szybkiej transmisji danych, o prędkości do 128 kbit/s. Cechą charakterystyczną Iridium Pilot są niewielkie rozmiary oraz masa. Bezkierunkowa antena może być zainstalowana w dowolnym miejscu na pokładzie. Dodatkową zaletą anteny jest brak wewnętrznych ruchomych części, co znacznie zmniejsza ryzyko awarii lub przestojów i obniża koszty eksploatacji.

Prostota obsługi i optymalizacja kosztów

Modem satelitarny Iridium Pilot zapewni szybki zwrot zainwestowanych środków. W systemie zastosowano prosty i oszczędny plan usług, zapewniający niewielkie koszty połączeń fonicznych oraz satelitarnej transmisji danych. Łatwe do zainstalowania urządzenie ma także dostęp do bieżących aktualizacji oprogramowania, dzięki czemu daje pewność ciągłego poprawnego funkcjonowania.

Globalny zasięg

Modem satelitarny Iridium Pilot to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie dla satelitarnych usług głosowych i transmisji danych, dostępnych w dowolnym miejscu na ziemi. Spełni wszystkie wymagania biznesowe. Dzięki trzem osobnym liniom telefonicznym pozwala na jednoczesne korzystanie z usług przez kapitana i załogę, także równocześnie z transmisją danych, a jego globalny zasięg zapewnia dostępność tych usług zawsze gdy są potrzebne.