Terminal morski Fleet Broadband 500

Duże możliwości

Terminal satelitarny Sailor FleetBroadband 500 przeznaczony jest dla różnego rodzaju jednostek morskich. Stanowi idealne rozwiązanie zarówno dla dużych okrętów jak również małych jednostek pływających. Terminale satelitarne FleetBroadband 500 pracują w systemie Inmarsat FleetBroadband, który swoim zasięgiem pokrywa praktycznie cały glob. Samo urządzenie składa się z kilku osobnych modułów: anteny, kabla antenowego i modemu. Dzięki takiemu rozwiązaniu samą antenę można zamontować na zewnątrz, podczas gdy prowadzenie rozmów czy przesył danych odbywa się wewnątrz jednostki. Sama antena waży zaledwie 16 kg a jej rozmiary nie przekraczają 650 mm. Stanowi to znaczne ułatwienie w doborze wyboru miejsca montażu.

Szybka transmisja danych

Sprawdzanie aktualnej prognozy pogody, planowanie podróży, transmisja plików, poczta email czy prowadzenie relacji na żywo nie stanowi już najmniejszych problemów. Terminal satelitarny Sailor FleetBroadband 500 umożliwia transmisję danych z prędkością 432 kbit/s w kanale współdzielonym (Standard IP) oraz 256 kbit/s w kanale dedykowanym (Streaming IP). Dodatkową zaletą urządzenia jest wyposażenie w oddzielne interfejsy: Ethernet, RJ-11 i ISDN. Dzięki temu transmisja danych i prowadzenie rozmów telefonicznych może odbywać się równolegle.

Słuchawka IP

Terminal satelitarny obsługiwany jest poprzez specjalną słuchawkę IP, która może zostać podłączona to portu Ethernet. Stanowi to dobre rozwiązanie w przypadku gdy standardowe porty telefoniczne oraz ISDN są zajęte przez inne urządzenia. Dodatkowo słuchawka została zaprojektowana tak by była jak najbardziej funkcjonalna i prosta w obsłudze.